Jak światło lasera LightSheer działa na włosy?

Światło wychwytywane jest przez melaninę znajduącą się w cebulce włosa, która w ten sposób zostaje ogrzana do temperatury 70ºC i tym samym spalona. Celem zabiegu jest trwałe usunięcie komórki odżywczej włosa.  

 

 

Czy depilacja laserowa jest bezpiczna?

Tak, jak najbardziej. Jest to metoda bezinwazyjna. Światło lasera uszkadza mieszki włoskowe, ale nie niszczy naskórka. Stosowanie depilacji laserowej nawet w najdelikatniejszych partiach naszego ciała, np. okolice bikini, górna warga, pachy czy sutki nie stanowi żadnego zagrożenia.

 

 

Czy depilacja laserowa jest zabiegiem bolesnym?

Stopień odczuwania bólu podczas zabiegu  uzależniony jest od progu indywidualnej wrażliwości na ból. Podczas zabiegu odczuwane jest uczucie delikatnego szczypania, kłucia. Dodatkowo laser posiada końcówkę chłodzącą Chill tip, która znacząco minimalizuje ból i dyskomfort, sprawiając, że zabieg jest znacznie przyjemniejszy od wykonywanych innymi urządzeniami depilującymi. Jednak  w przypadku większej wrażliwości zalecamy użycie maści znieczulającej Emla ok. 1-2 godziny przed zabiegiem, co w znaczny sposób zwiększa komfort podczas zabiegu.

 

 

Jak stosować maść znieczulającą Emla?

Na początku należy ogolić włosy w miejscu zabiegowym, najlepiej wieczorem dzień przed zabiegiem lub w dzień zabiegu rano. Ok. godzinę- dwie przed depilacją nakładamy dużą warstwę maści w depilowanym miejscu (maść powinna być nałożona tak, żeby widoczna była biała warstwa, nie wcieramy i nie wklepujemy maści). Następnie należy zawinąć miejsce posmarowane folią (najlepiej spożywczą, przeźroczystą). Jeżeli to możliwe z takim „ opatrunkiem’’ przyjeżdżamy do gabinetu. Prawidłowe nałożenie maści Emla pozwoli czuć się komfortowo podczas zabiegu, nawet najwrażliwszych partii ciała.

 

 

Czy zabiegi depilacji powinny być powtarzane?

Tak, ponieważ nie wszystkie nasze włosy rosną jednocześnie. Rozróżniamy 3 fazy wzrostu włosa: anagen, kata gen, telogen. Podczas zabiegu usuwane są włosy znajdujące się w fazie aktywnego wzrostu (anagen). Dlatego wykonanie jednej sesji zapewnia usunięcie ok 30% całego owłosienia.

 

 

Ile należy wykonać zabiegów, aby całkowicie pozbyć się owłosienia?

Zazwyczaj wykonuje się od 3 do 6 zabiegów. Jednak ostateczna liczba zależy od indywidualnych uwarunkowań genetycznych, a także od oczekiwań pacjenta. Skuteczność Lightsheer to ok. 96%, oznacza to, że jedynie 4% włosów może odrosnąć (cienkie, jasne włoski, które nie posiadały melaniny).

 

 

Jak przygotować skórę do zabiegu?

Przede wszystkim należy nie opalać (słońce, solarium) depilowanej okolicy przez minimum 4 tygodnie, w przypadku ciemnej karnacji 6 tygodni. Należy również odstawić kremy brązujące na ok. tydzień przed zabiegiem. Drugim równie ważnym aspektem jest nie wyrywanie włosów  z cebulką(pęseta, wosk, depilatory elektryczne) przez minimum 4 tygodnie w przypadku twarzy oraz 6 tygodni w przypadku ciała. W dniu zabiegu nie należy smarować depilowanej okolicy.

Przypominamy również, że w przypadku zbliżania się sezonu zimowego należy odstawić Wit.C minimum tydzień przed zabiegiem oraz wszelkie antybiotyki.

 

 

Czy między zabiegami można się golić?

Tak, jak najbardziej ale należy pamiętać o nie wyrywaniu włosów z cebulką. Można golić włosy maszynką, przycinać, stosować krem do depilacji, jednak w przypadku kremu, należy go odstawić minimum tydzień przed planowanym zabiegiem.

 

 

W jakich odstępach wykonuje się zabiegi?

Podczas każdego zabiegu osoba wykonująca ustala przybliżony termin następnej wizyty. Zabiegi wykonywane są co 4-8 tygodni, jednak odstęp jest zależny od depilowanej części ciała.

 

 

Jak długo trwa zabieg?

Długość zabiegu uzależniona jest od depilowanej części ciała. Większe partie ciała, jak plecy, łydki, uda zajmują ok. 30-1h, mniejsze partie, takie jak bikini, ręce, okolice klatki piersiowej 20-30min, natomiast okolice twarzy, pachy nawet 10min!

 

 

Czego powinnam się spodziewać po zabiegu?

Bezpośrednio po zabiegu występuje na ciele rumień, który bardzo szybko znika, ewentualnie mogą pojawić się delikatne obrzęki około mieszkowe, krostki, gulki. Wszelkie „niedoskonałości’’ znikają po ok. 5 dniach.

Wróć do góry