Osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe (PRP – Platelet Rich Plasma) to autologiczny preparat osocza bogatopłytkowego otrzymywany z własnej krwi. Jest to koncentrat płytek krwi rozprowadzony w niewielkiej ilości osocza. Trombocyty (płytki krwi) uwalniają czynniki wzrostu PDGF (αα,ββ,αβ), TGF-β1, TGF-β2, VEGF, EGF oraz białka: fibrynę, fibronektynę oraz vitronektynę. Od wielu lat PRP jest wykorzystywany w stomatologii, ortopedii, medycynie sportowej, w ostatnich latach z powodzeniem wykorzystuje się go również w medycynie estetycznej jako sposób na odmłodzenie i rewitalizację skóry.

 

Jak działa Osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe, zwane również „wampirzym liftingiem” stymuluje komórki macierzyste do namnażania oraz stymuluje fibroblasty do produkcji nowego kolagenu. Iniekcja PRP zwiększa naturalne zdolności organizmu do odbudowy i regeneracji. Czynniki wzrostu wydzielane przez płytki krwi pobudzaja procesy naprawy tkanek i wspomagają proces tworzenia naczyń. Zabieg gwarantuje długotrwałe efekty regeneracji i rewitalizacji skóry.

 

Komu dedykujemy „wampirzy lifting”?

Bezpieczny i nieinwazyjny lifting z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego to zabieg dla osób w każdym wieku. Osocze bogatopłytkowe to świetne rozwiązanie dla osób z widocznymi oznakami starzenia się skóry: zmarszczkami, bruzdami, kurzymi łapkami. Jest to rewolucyjna metoda, która pozwala zwiększyć gęstość skóry, poprawić jej napięcie i elastyczność. Wampirzy lifting jest także skutecznym rozwiązaniem w leczeniu blizn potrądzikowych, rozstępów. Może być stosowany w celu wzmocnienia skóry wrażliwej i alergicznej. Znacznie przyspiesza gojenie i regenarację skóry po innych zabiegach, dlatego może być stosowany w terapii skojarzonej. Terapię PRP szczególnie polecamy alergikom oraz osobom ceniącym naturalne preparaty. Zabieg jest w pełni bezpieczny, naturalny i kompatybilny z Twoim ciałem, bez ryzyka nietolerancji czy alergii.

 

Jak przebiega zabieg?

W pierwszym etapie zabiegu od Pacjenta pobierana jest krew w niewielkiej ilości (6-10ml). Krew w probówkach poddaje się następnie wirowaniu w celu oddzielenia osocza zawierającego płytki krwi od innych składników. Uzyskany koncentrat wstrzykuje się stosując klasyczną technikę mezoterapii lub liniowo wzdłuż zmarszczki. Zabieg nie jest bardzo bolesny, Pacjent w trakcie czuje ukłucia jak przy klasycznej mezoterapii.

Po zabiegu na skórze mogą być widoczne zaczerwieniania w miejscach wkłócia, które znikają następnego dnia.

 

Zalety zabiegu

Po zabiegu  skóra jest wyraźnie gładsza, odmłodzona, bardziej napięta i pełna blasku. Obesrwujemy wygładzenie zmarszczek i bruzd, poprawę odżywienia i ukrwienia skóry. Procesy naprawcze, gojenie skóry przebiegają znacznie szybciej, a koloryt skóry jest bardziej wyrównany. Przebudowa tkanek zaczyna się już po 48 godzinach od zabiegu, pierwsze efekty możemy zauważyć po ok 2 tygodniach. Pełna odbudowa i remodeling skóry może trwać nawet do 6 miesiecy po zabiegu.

 

Przeciwwskazania

W przypadku zabiegu wykorzystującego PRP pacjenta przeciwwskazań jest niewiele, gdyż ryzyko reakcji immunologicznej jest wykluczone. Do przeciwwskazań należą nowotwory, choroby krwi, ciąża i okres laktacji, przymowanie leków przeciwzakrzepowych.

Wróć do góry